Skaner wewnątrzustny 3D iTero Element | Ortodonta Szczecin
Facebook logo
BW Ortodoncja
Znany lekarz logo
Katarzyna Brykczyńska-Wcisło - ZnanyLekarz.pl

Skaner wewnątrzustny 3D iTero Element

Nowoczesna ortodoncja bez wycisków

Niezmiernie miło mi Państwa poinformować, że od marca 2018 roku, odchodzę od pobierania wycisków i odlewania modeli gipsowych. Jako pierwszy ortodonta w województwie zachodniopomorskim oferuję skanowanie jamy ustnej najnowocześniejszym skanerem iTero Element. Dzięki temu uzyskujemy cyfrowe modele diagnostyczne o nieporównywalnej dokładności w stosunku do modeli gipsowych. Cieszę się, że podnoszę standard wykonywanych świadczeń i nie pozostawiam Szczecina i okolic w tyle za większymi ośrodkami w kraju i na świecie. Ortodoncja bez wycisków to nie tylko komfort dla pacjenta, to przede wszystkim możliwość dokładniejszego zaplanowania leczenia, a tym samym uzyskania jeszcze lepszych wyników leczenia.

Pierwsze skanery tego typu skupiały się przede wszystkim na pracach protetycznych, implantologicznych. Od pewnego czasu producenci dostrzegli również potrzebę przystosowania swoich skanerów do potrzeb ortodontycznych. Cel jest taki sam – przede wszystkim zwiększenie precyzji, uzyskanie lepszych wyników leczenia oraz poprawa komfortu pacjenta.

Jest to kolejny krok na przód w prowadzeniu mojej specjalistycznej praktyki. Z tym dniem przechodzę praktycznie wyłącznie na cyfrowe metody analizy i planowania leczenia ortodontycznego wszystkich moich pacjentów. Tym samym klasyczne wyciski przy użyciu masy wyciskowej odstawiam w zapomnienie.

Cieszę się, że mogę Państwu zaoferować jeszcze dokładniejsze plany leczenia, technologia cyfrowa daje tutaj ogromne możliwości, a w połączeniu z wiedzą lekarza pozwala na niezwykle precyzyjne przeprowadzenie leczenia ortodontycznego.

skaner wewnątrzustny Itero
łuk zębowy

Jaką przewagę daje zastosowanie wycisków cyfrowych?

* Dane z invisalign.com.
Niniejsza strona stosuje pliki cookies do celów statystycznych. Dalsze przeglądanie serwisu oznacza zgodę na ich umieszczanie na używanym urządzeniu – więcej AKCEPTUJĘ