Zalety leczenia metodą Invisalign | Ortodonta Szczecin
Facebook logo
BW Ortodoncja
Znany lekarz logo
Katarzyna Brykczyńska-Wcisło - ZnanyLekarz.pl

Zalety leczenia metodą Invisalign

Co wyróżnia Invisalign od innych metod leczenia?

01

Zdejmowalne

Życie bez zakłóceń – od mycia i nitkowania zębów po jedzenie ulubionych potraw. Brak jakichkowiek zamków, łuków jak w przypadku klasycznych aparatów ortodontycznych, co zdecydowanie poprawia komfort podczas leczenia. Inni mogą nawet nie zauważyć, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego.

02

Przezroczyste

Nakładki Invislign wykonane są ze specjalnego, elastycznego termoplastiku SmartTrack, zaprojektowanego wyłącznie na potrzeby aparatów Invisalign. Nakładki są cieńkie, przezroczyste i niezywkle dokładnie dopasowane do Twoich zębów, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

03

Szybkość leczenia

Czas leczenia potrafi być krótszy od leczenia tradycjnymi aparatami stałymi. Średnio wynosi on 12 miesięcy. Pierwsze wyniki potrafią być zauważalne już po miesiącu. Dokładny czas trwania leczenia nakładkami Invisalign poznasz już podczas omówienia planu leczenia.

04

Skuteczność

Już ponad 5 milionów osób odmieniło swój uśmiech dzięki nakładkom ortodontycznym Invisalign, w tym 1 milion to młodzież. Badania kliniczne wykazały, że materiał SmartTrack, z którego wykonywane są nakładki Invisalign, poprawia przemieszczanie zębów i jest bardziej skuteczny niż inne materiały.

05

Mniej wizyt kontrolnych

Nakładki Invislign są doskonałą alternatywą dla osób żyjących w biegu, brak czasu na wizyty kontrolne to już nie problem. Kontrole odbywająsię co 2-4 miesięce, na których otrzymujesz kolejne zestawy nakładek. Jest to też świetne rozwiązanie dla pacjentów dojeżdżających z innych miejscości, np. mieszkających zagranicą. Brak zamków oraz łuków to brak wizyt awaryjnch.

06

Technologia

System Invislign jest rozwijany od ponad 20 lat. Przez ten czas zyskał aprobatę wielu ortodontów na całym świecie. Nieustanne badania nad rozwojem technologii spowodowały, że obecnie jesteśmy w stanie wyleczyć pacjentów z coraz bardziej złożonych wad zgryzu. Rozwój cyfrowych technologi (np. skanera 3D do pobierania wirtualnych wycisków) umożliwia uzyskania niespotykanej dotąd precyzji leczenia.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne metodą Invisalign?

Więcej o aparacie ortodontycznym Invisalign

Niniejsza strona stosuje pliki cookies do celów statystycznych. Dalsze przeglądanie serwisu oznacza zgodę na ich umieszczanie na używanym urządzeniu – więcej AKCEPTUJĘ