Diagnostyka FACE | Specjalista ortodonta Szczecin
Facebook logo
BW Ortodoncja
Znany lekarz logo
Katarzyna Brykczyńska-Wcisło - ZnanyLekarz.pl

Czym jest FACE?

Dowiedz się więcej o filozofji leczenia wg FACE

FACE – Functional And Cosmetic Excellence (Roth Williams International Postgraduate Course in Advanced Orthodontics) – jest to zaawansowany dwu letni kurs prowadzony przez największe autorytety światowej ortodoncji m.in. dr Domingo Martin, dr Renato Cocconi, dr Alberto Canábez oraz innych wybitnych specjalistów z dziedziny chirurgii szczękowej, protetyki, periodontologii. Zjazdy do tej pory odbywa się w głównych placówkach wykładowców na terenie Europy, na które byli zapraszani również prelegenci zza oceanu. W 2015 roku kurs został zorganizowany po raz pierwszy w Polsce. FACE to zmiana nawyków i całej filozofii leczenia ortodontycznego skupiającej się przede wszystkim na dogłębnej diagnostyce pacjenta przed rozpoczęciem leczenia. Diagnostyka ta jest niezmiernie istotna.

twarz

W wyborze odpowiedniej drogi leczenia, która ma zapewnić przede wszystkim prawidłową pracę całego narządu żucia. Największym problemem podczas leczenia ortodontycznego jest prawidłowa relacja zębów powiązanych z prawidłową pracą stawu skroniowo-żuchwowego. To właśnie on jest odpowiedzialny za wiele powikłań i problemów w późniejszym okresie. W filozofii FACE priorytetem jest poprawienie funkcjonalności układu stomatognatycznego. Diagnozowanie tego problemu odbywa się poprzez badanie manualne stawu oraz rejestrację łukiem twarzowym do późniejszej analizy w artykulatorze. Artykulacja pozwala na sprawdzenie wszystkich możliwych ruchów żuchwy, odnalezienie przedwczesnych kontaktów, często odpowiedzialnych za ścieranie się zębów.

Jednym słowem, wg filozofii FACE – proste zęby w ortodoncji to nie wszystko.

Filozofia FACE obejmuje kompleksową diagnostykę, zaawansowaną biomechanikę leczenia oraz najnowsze osiągnięcia ortodontyczne w leczeniu całego systemu żucia.

twarz

Główne zasady filozofii FACE

  1. Poprawna funkcjonalność stawu skroniowo-żuchowego
  2. Funkcjonalna okluzja – poprawne kontakty między górnym a dolnym łukiem w bocznych odcinkach
  3. Prowadzenie sieczne – prawidłowy nagryz pionowy i poziomy w zakresie zębów siecznych
  4. Poprawa estetyki twarzy, poprzez dążenie do idealnych proporcji.

Głównym celem ortodontów praktykujący wiedzę nabytą podczas dwuletniego szkolenia FACE jest dążenie do takiego dopasowania zębów, które tworzą piękny uśmiech harmonijnie dopasowany do prawidłowo ustawionych stawów żuchwy (skroniowo-żuchowych). Jednoczęśnie przy tym dbają o zdrowie mięśni i tkanki twarzy, wydajne żucie, odpowiednie wsparcie warg oraz idealna równowaga twarzy.

Ustalając te cele ortodonta ściśle współpracuje z całym zespołem stomatologów. Wynikiem wspólnych analiz jest kompletny plan leczenia, który ma na celu zapewnienie wyjątkowych wyników w zakresie nie tylko urody ale również zdrowia i funkcji.

Niewątpliwe doskonałe wyniki leczenia wymagają starannego planowania, dlatego lekarze FACE przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzają szczegółowe badania, diagnostykę oraz przedstawiają komplekoswy plan leczenia. Mogą oni również zapewnić krótszy czas leczenia, lepsze wyniki i lepszą stabilność.

Chcesz umówić się na konsultację u specjalisty ortodonty? Skontaktuj się z jednym z gabinetów, w którym przyjmuję swoich pacjentów.

infografika filozofia zdrowia

Niniejsza strona stosuje pliki cookies do celów statystycznych. Dalsze przeglądanie serwisu oznacza zgodę na ich umieszczanie na używanym urządzeniu – więcej AKCEPTUJĘ