ortodonta Szczecinspecjalista ortodonta Katarzyna Brykczyńska-Wcisło

WIDOCZNY SUKCES

Z NIEWIDOCZNYM APARATEM

Aparat ortodontyczny Invisalign

INVISALIGN – przezroczyste nakładki ortodontyczne

Wierzę, że piękny uśmiech to lepsza przyszłość, dlatego urozmaiciłam ofertę stałych aparatów ortodontycznych o niezwykle komfortowe przezroczyste nakładki Invisalign.

Czym są nakładki ortodontyczne Invisalign?

Aparat ortodontyczny lingwalny przezroczysty Invisalign
Jest to alternatywa dla klasycznych aparatów przyklejonych na stałe do zębów (metalowych, estetycznych, lingwalnych). Alignery Invisalign to praktycznie niewidoczne, zdejmowalne nakładki na zęby. Brak jest jakichkolwiek zamków, łuków jak w przypadku typowych aparatów ortodontycznych. Inni mogą nawet nie zauważyć, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego. Można je ściągać do jedzenia, picia, mycia zębów oraz na specjalne okazje. Pacjent otrzymuje zestaw nakładek, które sam wymienia na kolejne co 1 tydzień. Zalecane jest noszenie nakładek minimum 20-22 godziny w ciągu doby. Wizyty kontrolne odbywają się co 2-4 miesiące, podczas których otrzymujesz kolejne nakładki oraz wykonywane są niezbędne procedury związane z dalszym leczeniem.

Co wyróżnia Invisalign od innych metod leczenia?

01

Zdejmowalne

Życie bez zakłóceń – od mycia i nitkowania zębów po jedzenie ulubionych potraw. Brak jakichkowiek zamków, łuków jak w przypadku klasycznych aparatów ortodontycznych, co zdecydowanie poprawia komfort podczas leczenia. Inni mogą nawet nie zauważyć, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego.

02

Przezroczyste

Nakładki Invislign wykonane są ze specjalnego, elastycznego termoplastiku SmartTrack, zaprojektowanego wyłącznie na potrzeby aparatów Invisalign. Nakładki są cieńkie, przezroczyste i niezywkle dokładnie dopasowane do Twoich zębów, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

03

Szybkość leczenia

Czas leczenia potrafi być krótszy od leczenia tradycjnymi aparatami stałymi. Średnio wynosi on 12 miesięcy. Pierwsze wyniki potrafią być zauważalne już po miesiącu. Dokładny czas trwania leczenia nakładkami Invisalign poznasz już podczas omówienia planu leczenia.

04

Skuteczność

Już ponad 5 milionów osób odmieniło swój uśmiech dzięki nakładkom ortodontycznym Invisalign, w tym 1 milion to młodzież. Badania kliniczne wykazały, że materiał SmartTrack, z którego wykonywane są nakładki Invisalign, poprawia przemieszczanie zębów i jest bardziej skuteczny niż inne materiały.

05

Mniej wizyt kontrolnych

Nakładki Invislign są doskonałą alternatywą dla osób żyjących w biegu, brak czasu na wizyty kontrolne to już nie problem. Kontrole odbywająsię co 2-4 miesięce, na których otrzymujesz kolejne zestawy nakładek. Jest to też świetne rozwiązanie dla pacjentów dojeżdżających z innych miejscości, np. mieszkających zagranicą. Brak zamków oraz łuków to brak wizyt awaryjnch.

06

Technologia

System Invislign jest rozwijany od ponad 20 lat. Przez ten czas zyskał aprobatę wielu ortodontów na całym świecie. Nieustanne badania nad rozwojem technologii spowodowały, że obecnie jesteśmy w stanie wyleczyć pacjentów z coraz bardziej złożonych wad zgryzu. Rozwój cyfrowych technologi (np. skanera 3D do pobierania wirtualnych wycisków) umożliwia uzyskania niespotykanej dotąd precyzji leczenia.

Video – How Invisalign treatment works

Strzałka w prawo

Przezroczysty aparat ortodontyczny na ciemnym tle

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lekarza prowadzącego?

Pamiętaj, że tak jak w przypadku klasycznych aparatów ortodontycznych tak i tutaj plan leczenia ortodontycznego może się zdecydowanie różnić u różnych lekarzy prowadzących leczenie. Nakładki ortodontyczne Invisalign są odpowiednikiem innych aparatów ortodontycznych, zatem same w sobie nie zagwarantują Państwu oczekiwanego wyniku. To ortodonta planuje przebieg leczenia oraz projektuje nakładki Invisalign. Dlatego ważne jest przed wizytą sprawdzenie kompetencji lekarza prowadzącego. Pacjent powinien mieć pełne zaufanie do swojego lekarza prowadzącego.
Jeżeli zależy Państwu na najdokładniejszym dopasowaniu nakładek ortodontycznych Invisalign warto aby lekarz posiadał skaner posiadający akredytację Invisalign np. iTero Element. Nakładki Invisalign projektowane z klasycznych wycisków są 7-krotnie częściej zgłaszane jako niepasujące przez pacjentów niż w przypadku pobierania wycisków cyfrowych.

Gdzie mogę umówić się na konsultację?

Na konsultacje ze mna możesz umówić się dzwoniąc bezpośrednio do wybranego gabinetu, w którym przyjmuję swoich pacjentów. Upragniony uśmiech jest bliżej, niż przypuszczasz, sprawdź gdzie możesz umówić się na konsultację.

Jeżeli zainteresowała Cie ta metoda leczenia i chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania.

PRZEJDŹ DO PYTAŃ TUTAJ