ortodonta Szczecinspecjalista ortodonta Katarzyna Brykczyńska-Wcisło
Skaner itero monitor

#1

w SZCZECINIE

ORAZ WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIM

Skaner wewnątrzustny 3D iTero Element

nowoczesna ortodoncja bez wycisków

Wewnątrzustny skaner iTero
Niezmiernie miło mi Państwa poinformować, że od marca 2018 roku, odchodzę od pobierania wycisków i odlewania modeli gipsowych. Jako pierwszy ortodonta w województwie zachodniopomorskim oferuję skanowanie jamy ustnej najnowocześniejszym skanerem iTero Element. Dzięki temu uzyskujemy cyfrowe modele diagnostyczne o nieporównywalnej dokładności w stosunku do modeli gipsowych. Cieszę się, że podnoszę standard wykonywanych świadczeń i nie pozostawiam Szczecina i okolic w tyle za większymi ośrodkami w kraju i na świecie. Ortodoncja bez wycisków to nie tylko komfort dla pacjenta, to przede wszystkim możliwość dokładniejszego zaplanowania leczenia, a tym samym uzyskania jeszcze lepszych wyników leczenia.

Pierwsze skanery tego typu skupiały się przede wszystkim na pracach protetycznych, implantologicznych. Od pewnego czasu producenci dostrzegli również potrzebę przystosowania swoich skanerów do potrzeb ortodontycznych. Cel jest taki sam – przede wszystkim zwiększenie precyzji, uzyskanie lepszych wyników leczenia oraz poprawa komfortu pacjenta.

Jest to kolejny krok na przód w prowadzeniu mojej specjalistycznej praktyki. Z tym dniem przechodzę praktycznie wyłącznie na cyfrowe metody analizy i planowania leczenia ortodontycznego wszystkich moich pacjentów. Tym samym klasyczne wyciski przy użyciu masy wyciskowej odstawiam w zapomnienie.

Cieszę się, że mogę Państwu zaoferować jeszcze dokładniejsze plany leczenia, technologia cyfrowa daje tutaj ogromne możliwości, a w połączeniu z wiedzą lekarza pozwala na niezwykle precyzyjne przeprowadzenie leczenia ortodontycznego.

Jaką przewagę daje zastosowanie wycisków cyfrowych?

 • zwiększenie precyzji leczenia, skaner iTero Element wykonuje aż 6000 zdjęć na sekundę*;
 • możliwość dokładniejszej analizy Państwa wady zgryzu, poprzez cyfrową analizę 3D;
 • zdecydowanie zmniejsza możliwość powstania błędu ludzkiego (przy pobraniu wycisków gipsowych jak również w laboratorium technicznym);
 • brak odczuwalnego dyskomfortu przy klasycznych wyciskach (krztuszenie się, odruchy wymiotne);
 • możliwość przedstawienia planu oraz wyników leczenia w wersji cyfrowej (wizualizacja leczenia w 3D);
 • niezwykle precyzyjne kontrolowanie postępów leczenia, poprzez superimpozycję, czyli nałożenie dwóch wycisków cyfrowych (początkowych oraz aktualnych) w celu porównania osiągniętych efektów – „tracking progress at every appointment”;
 • ortodontyczne prace laboratoryjne m.in. aparaty ruchome, szyny, szyny transferowe, dodatkowe aparaty np. Hyrax wykonane są również z większą precyzją, ponieważ technik pracuje na wydruku cyfrowego modelu lub drukuje aparat zaprojektowany przez lekarza prowadzącego;
 • skaner iTero Element jest dedykowanym skanerem do leczenia systemem nakładek ortodontycznych Invisalign, dzięki czemu problem z dopasowaniem nakładek Invisalign jest 7-krotnie mniejszy niż w przypadku pobierania klasycznych wycisków, co oznacza tylko tyle, że Twoje leczenie Invisalign jest przeprowadzone z jeszcze większą precyzją*;
 • praca w systemie CAD/CAM (Computer Aided Design / Computer Aided Manufacturing);
 • możliwość kontynuowania leczenia w systemie CAD/CAM po zakończeniu leczenia ortodontycznego u innego lekarza np. dalsze leczenie protetyczne bądź implantologiczne, gdzie również niezmiernie ważna jest precyzja;
 • możliwość symulacji leczenia przed jego rozpoczęciem;
 • nowa technologia diagnostyczna zdecydowanie ułatwia komunikację lekarza z Pacjentem.
* Dane z invisalign.com.
Ortodonta, korekta wad zgryzu, Szczecin

Jak wygląda pobieranie wycisków cyfrowych skanerem iTero Element?

Pobieranie wycisków cyfrowych jest niezwykle komfortowe dla pacjenta. Brak jakiegokolwiek krztuszenia się, odruchów wymiotnych. Całkowita procedura trwa kilka minut. W efekcie uzyskujemy idealnie wirtualne odzwierciedlenie Państwa jamy ustnej tj. szczeki górnej i dolnej oraz punktów kontaktu. Pozwala to na zaplanowanie leczenia przez ortodontę z niespotykaną dotąd dokładnością.
Skanowanie jamy ustnej

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną wszystkie planowe wizyty zostają odwołane do czasu zakończenia kwarantanny. Jeżeli dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa to jest to jedyne słuszne wyjście. Ryzyko transmisji w gabinecie stomatologicznym ze względu na unoszący się aerozol jest zbyt duże, by ktokolwiek mógł się z tym mierzyć. Bardzo proszę o wyrozumiałość, jak tylko sytuacja się uspokoi będę nadrabiać zaległości. W razie jakichkolwiek pilnych problemów z aparatem proszę o kontakt przez Facebook / Messenger. Aktualną informację na temat terminu wznowienia wizyt znajdą Państwo na moim profilu Facebook (tutaj), zachęcam do polubienia i śledzenia.

Wszystkich pacjentów proszę o poważne potraktowanie zagrożenia. Młodzież namawiam do czytania, grania na konsoli, nadrabiania zaległości w szkole. Niech planszówki pójdą w ruch! Studentów proszę o to samo, jeżeli macie jakieś pytania z zakresu ortodoncji chętnie odpowiem.

Wierzcie mi ja już też nie mogę się doczekać kiedy ponownie otworzę drzwi gabinetu, a naszym jedynym problemem będzie wybór koloru ligatur na następny miesiąc.
Pozdrawiam Was wszystkich i do zobaczenia wkrótce!

Wasza ortodontka Kasia Brykczyńska-Wcisło