ortodonta Szczecinspecjalista ortodonta Katarzyna Brykczyńska-Wcisło

Aparat ortodontyczny stały

Dostępne są następujące stałe aparaty ortodontyczne:

  • zamki przyklejone od strony wargowej:
    • Metalowe – najpopularniejszy wybór zamków zwłaszcza wśród młodych pacjentów. Uroku dodaje mu szeroki wybór kolorowych ligatur, stosujemy aparaty z serii MiniMaster firmy AmerocanOrthodontics.
    • Szafirowe – aparat wysoce estetyczny. Oferujemy pacjentom aparat Inspire Ice firmy Ormco. Jest to jedyny aparat na rynku łączący idealną wytrzymałość mechaniczną z kryształową przezroczystością. Aparat NIE zmienia zabarwienia w trakcie leczenia ortodontycznego.
    • ForeverGold – nowość, zamki metalowe ale w kolorze białego złota. Idelane rozwiązanie u pacjentów ceniących estetykę oraz wysoką skuteczność działania.
  • zamki lingwalne – WIN to indywidualny system zamków przyklejanych od wewnętrznej strony zębów. Z tego powodu są zupełnie niewidoczne, natomiast wynik leczenia zaskakuje precyzją (czytaj więcej…).
  • Invisalign – to praktycznie niewidoczne, zdejmowalne nakładki na zęby (czytaj więcej…)

Leczenie aparatem stałym trwa około 2-3 lat w zależności od nasilenia wady zgryzu. W czasie trwania leczenia spotykamy się na wizytach aktywacyjnych co 4-6 tygodni. Należy przyjąć, że rocznie odbędzie się około 10 wizyt aktywacyjnych. W trakcie wizyt kontrolnych przeprowadzone jest właściwe leczenie ortodontyczne tj. wymieniamy łuki, aktywujemy poszczególne elementy aparatu ortodontycznego, wprowadzamy dogięcia na łuku oraz wymieniamy ligatury. Jednym słowem kontynuujemy leczenie zgodnie z indywidulanym planem leczenia.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną wszystkie planowe wizyty zostają odwołane do czasu zakończenia kwarantanny. Jeżeli dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa to jest to jedyne słuszne wyjście. Ryzyko transmisji w gabinecie stomatologicznym ze względu na unoszący się aerozol jest zbyt duże, by ktokolwiek mógł się z tym mierzyć. Bardzo proszę o wyrozumiałość, jak tylko sytuacja się uspokoi będę nadrabiać zaległości. W razie jakichkolwiek pilnych problemów z aparatem proszę o kontakt przez Facebook / Messenger. Aktualną informację na temat terminu wznowienia wizyt znajdą Państwo na moim profilu Facebook (tutaj), zachęcam do polubienia i śledzenia.

Wszystkich pacjentów proszę o poważne potraktowanie zagrożenia. Młodzież namawiam do czytania, grania na konsoli, nadrabiania zaległości w szkole. Niech planszówki pójdą w ruch! Studentów proszę o to samo, jeżeli macie jakieś pytania z zakresu ortodoncji chętnie odpowiem.

Wierzcie mi ja już też nie mogę się doczekać kiedy ponownie otworzę drzwi gabinetu, a naszym jedynym problemem będzie wybór koloru ligatur na następny miesiąc.
Pozdrawiam Was wszystkich i do zobaczenia wkrótce!

Wasza ortodontka Kasia Brykczyńska-Wcisło